X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی

ایام الله دهه فجر رو به همه ایرانیان دنیا تبریک عرض می کنم.

خیلی ها از هم وطنان سوالاتی در مورد انقلاب دارند که ما سعی می کنیم به تعدادی از آنها در حد و اندازه ی خودمان پاسخ بدهیم. البته باید عرض کنم که عزیزان باید در زمینه انقلاب اسلامی خودشان مطالعه کنند تا دیدشان نسبت به این مسائل باز شود و توجه داشته باشید که ملت ما به خاطر دشمنانی که دارد اطلاعات غلط و نادرست زیاد پیدا می شود و باید به منابع علمی و موثق مراجعه کنند تا فریب نخورند برای مطالعه انقلاب باید به تاریخ مراجعه کنیم و همان طور که می دانید خیلی از گذشتگان اطلاعات غلط می نوشتند به نام خودشان و این ها در تاریخ به جا می ماند پس در مطالعه تاریخ هم باید دقت کرد تا فریب اطلاعات نادرست را نخوریم . مخصوصا نظام قبلی که نظامی فاسد بود و از هیچ کاری دریغ نکرد .

1.  بعضی ها سوال می پرسند که چرا انقلاب کردیم علت انقلاب چیست؟

جواب های زیادی برای این سوال وجود دارد این سوال خیلی کلی است و جواب آن هم طولانی اما برای این که وقت عزیزان گرفته نشود به اختصار مطالبی را می گوییم

در زمان نظام شاهنشاهی پول و سرمایه مردم به غارت می رفت و چپاول می شد هر دو شاه پهلوی استقلال نداشتند و درایت و کفایت لازم را نداشتند مملکت را به کشور های غارت گر وابسته کرده بودند حس نا توانی را در جامعه رواج دادند می خواستند کشور را سر تا پا غربی کنند بی آن که فکر کنند آیا آن فرهنگ درست است یا فرهنگ خودمان آنها شیفته غرب شده بودند و زورشان به مردم ناتوان و بی گناه خودمان می رسید خودشان هم در فساد غوطه ور بودند و مملکت را به حراج گذاشته بودند و مردم در فقر زندگی می کردند کشور در خفقان بود آزادی وجود نداشت و ... اما همه این ها درست و به کنار اگر و فقط اگر یک دلیل که خواهم گفت و دلایل قبلی را نادیده بگیریم و به ریش نداشته محمد رضا شاه ببخشیم همان یک دلیل برای انقلاب کافی بود (هر چند دلایل گفته شده غیر قابل نادیده گرفته شدن هستند.)

آن دلیل چیست که فقط همان برای علت انقلاب کافی بود و نظام شاه باید نابود می شد.

آن این است که نظام سلطنتی طاغوت بود و تبعیت از طاغوت حرام است و نباید حرف آن را گوش کرد و تحت سرپرستی آن بود .

سوال اینجاست که طاغوت چیست ؟

طاغوت یعنی کسی یا کسانی که دولت یا حکومت آنها از طرف خداوند نباشد یا دستورات او و حکم های او مخالف حکم و دستور خداوند باشد و دستور و احکام و خواست خداوند را اجرا نکند. پس کسی که خداوند به او نگفته است که برو و حکومت کن و یا دستور و رفتار و دولت او چیزی غیر از خواست خداوند باشد طاغوت است و نباید از آن پیروی کرد.

2. خب دوباره عده ای سوال می پرسند که آقا اگر این طور باشد هر حکومتی که غیر اسلامی باشد طاغوت است و اگر این باشد که تقریبا همه حکومت های حال حاضر طاغوت هستند و نباید از آنها پیروی کرد؟

بله درست است حکومت درست که خواست خداست همان حکومت اسلام است چون آخرین حکومت خداوند در روی زمین حکومت اسلام است حال اگر حکومتی باشد که خلاف دستورخدا عمل کند طاغوت است هر چند تایی هم می خواهد باشد . حال اینکه خداوند چه می خواهد در این بحث نمی گنجد و انشا الله در جایی دیگر به آن اشاره خواهیم کرد. در این جا به همین حد اکتفا می کنیم .

عزیزان می توانند در قسمت نظرات سوالات خود را در پیرامون انقلاب از ما بپرسند و ما هم مطالعه خواهیم کرد و جواب دوستان را خواهیم داد.

از وقت گران بهایتان کمال تشکر را داریم.

                                                                                                                              ح.مهدوی